Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Nová metoda výroby hořčík, který výrazně rozšířit její oblast působnosti

31 prosince 2013

Navzdory tomu, že s vysokou pevností produkty hořčíku do značné míry jednodušší analogy z oceli předloženého cen kovů jsou stále dostatečně vysoké. Naštěstí se tato situace se může brzy dramaticky změní.

Pro Northwest National ministerstva energetiky Laboratory (USA), vedené Pete Makgreylom, bude brzy představí novou metodu výroby magnesium — neuvěřitelně lehkého kovu, často používané v letectví, strojírenství a je schopen významně snížit původní hmotnost vozidla v podmínkách uchování jejich bývalé pevnostní charakteristiky. Je těžké nesouhlasit, že problém je nesmírně důležité.

Je to proto, že tento materiál představil je vlastní řadě významných výhod. Ale vzhledem k závažným finanční a energetické náklady na jeho výrobu, hořčík je mnohem dražší než ocel. Výlučně z tohoto důvodu se používá není tak široce.

Navíc, jeho výroba ve většině vyspělých zemích nejsou vždy konkurenceschopné ve vztahu k procesu výroby hořčíku v Číně jako uhlí a elektřiny v Čínské lidové republice je mnohem levnější. O tom svědčí i statistiky, v případě, že Spojené státy (1995-ročník) představovaly zhruba 45% světové produkce hořčíku, je již dnes toto číslo je jen 7 NIL% a téměř na stejné úrovni s tím v Rusku, na třetím místě ve světě.

Nejzajímavější je, že klíčovým prvkem nového postupu je použití katalyzátoru, který byl vypracován na základě titanu. Přičemž výroba hořčíku se může provádět při teplotě, která 300 ° C, spíše než 900 ° T, jak to bylo původně. Takže představil vaší pozornosti metoda výrazně snižuje spotřebu energie celého výrobního cyklu. Je důležité, že jako hlavní suroviny pro tento typ reakce, mohou působit jako minerály a běžnou mořskou vodou, která obsahuje dostatečné množství kovu.

Nechat tento proces je nyní praktikována v laboratořích, ale po určité době na základě svého záměru zahájit pilotní výrobu ve větším měřítku. Je možné, že takové významné snížení nákladů na energii pro výrobu kovu, sníží jeho cena na světovém trhu.

Archiv novinek

Počáteční datum
Konečné datum

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)