Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Kruh, drát, trubka, plech, pásek AK4, AK4-1

Ekvivalent

značka analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
AK4 2618 Koupit sklad, zkontrolujte si obsazenost
AK4-1 Koupit sklad, zkontrolujte si obsazenost

Vzhledem k nízké pevnosti čistého hliníku moderní průmysl používá hliníkové slitiny.

Technická charakteristika

AK4, AK4-1 jsou tvářené slitiny hliníku s přídavkem hořčíku a mědi. Mají vynikající tažnost a jsou ideální pro kování. Koupit tyto slitiny dnes není obtížné. Cena závisí na objemu objednávky a dodatečných dodacích podmínkách. Hlavními legujícími složkami tvářených hliníkových slitin jsou Mn, Cu a Mg.

Procentuální složení (GOST 4784-97)
Fe Si Mn Ni Cr Ti Al Cu Mg Zn Nečistoty
0,8 - 1,4 ≤0,35 ≤0,2 0,8 - 1,4 ≤0,1 0,02 - 0,1 93,05 - 95,28 1,9 - 2,7 1,2 - 1,8 ≤0,3 ≤0,1

Hořčík a měď se používají k dodání pevnosti slitině. Mangan díky svým vlastnostem zjemňuje strukturu, čímž zvyšuje odolnost proti korozi a pevnost. Kromě výše uvedených prvků se ve složení používá také křemík a železo. Fe je považováno za škodlivou nečistotu, snižuje pevnost a tažnost. Si pomáhá snižovat škodlivé účinky železa tím, že jej do určité míry váže. Teplota tání slitiny je 650 stupňů.

Výroba

Kruh je válec standardní délky do 6 metrů o průměru 10-400 mm. Hliníkový plech této třídy nebo desky je nutně potažen ochrannou vrstvou pro zlepšení odolnosti proti korozi. Eloxování je další způsob, jak zlepšit vlastnosti polotovaru.

Tepelné zpracování

Vyrábí se tepelně zpracované a nekalené verze válcovaných výrobků. Po žíhání je dosaženo vynikající tažnosti a po stárnutí je dosaženo výrazného samozpevnění. Žíhání. Slitina se zahřeje na 500 °C a ochlazením získá pružnost čistého hliníku.

Posilování

Po procesu stárnutí se tvrdost a houževnatost stávají hlavními vlastnostmi. Přirozené stárnutí vyžaduje asi 24 hodin a provozní teplotu 20 stupňů Celsia. Umělé stárnutí vyžaduje vyšší teplotu, ale mnohem kratší dobu. Po dokončení technologie se AK4 stává poměrně pevným a odolným materiálem, který lze použít i při nejvyšším zatížení. Je třeba poznamenat, že přirozené stárnutí po deformaci snižuje konečnou pevnost o 2 kg/m ve srovnání s pevností těch dílů, kde došlo ke stárnutí po nezbytné deformaci.

Výhody

- odolnost vůči teplu;

- vhodnost pro válečkové a bodové svařování;

- nízká hmotnost výrobků,

- nízká rychlost praskání;

- odolnost proti vibračnímu zatížení.

Nevýhody

Za prvé je vysoce náchylný ke korozi, zejména při namáhání, které lze eliminovat opláštěním. Za druhé vysoká citlivost na ostré řezy. Za třetí, výrazné snížení pevnostních charakteristik, když t° překročí 140 °C.

aplikace

Strojírenství, konstrukce letadel, rychlovlaky, bytová nebo průmyslová výstavba. Preferované použití této slitiny je způsobeno její větší tvrdostí ve srovnání s hliníkem.

Nábytkář

Kde koupit hliníkové kruhy, dráty, trubky, plechy, pásy AK4, AK4-1 ve velkém nebo na splátky? Dodavatel "Auremo" dnes nabízí nákup hliníkových válcovaných výrobků za výhodných podmínek. Velký výběr polotovarů skladem. V souladu s GOST a mezinárodními standardy kvality je cena od dodavatele optimální. Koupit dnes. Velkoodběratelská cena - zvýhodněná.

Kupte, příznivá cena

Auremo nabízí odkup hliníkových válcovaných výrobků za výhodných podmínek. Nejširší výběr produktů pro velkosériovou výrobu je prezentován ve skladu. Máme atraktivní podmínky i pro maloobchodní kupující. Vždy k dispozici kruhová trubka, drát, plech, pásový hliník AK4, AK4-1, cena - vzhledem k technologickým vlastnostem výroby bez zahrnutí dodatečných nákladů. Kvalita odpovídá GOST a mezinárodním normám. Nejlepší cena od dodavatele. Čekáme na vaše objednávky.