Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Kovový molybden

Technické vlastnosti molybdenu

Kov molybden je široce známý jako jeden z legujících prvků, který má tu vlastnost, že zvyšuje pevnost ocelí a také odolnost vůči korozi. Je poměrně technologicky vyspělý, což značně zjednodušuje práci s ním. Existuje však jedna nevýhoda: legování zvyšuje nejen pevnost kovu, ale také jeho křehkost. Japonští řemeslníci již dlouhou dobu používají tento kov k výrobě zbraní s ostřím a také jako součást legování korozivzdorných a žáruvzdorných slitin. Žáruvzdorný kov molybden má podobné vlastnosti jako wolfram. Bod tání molybdenu dosahuje více než 2600 °C, bod varu - více než 4600 °C, tvrdost podle Brinella - 125 N. Co se týče slitin molybdenu, jejich hlavní výhody jsou:

- vynikající tepelná odolnost;

- dobrá tepelná odolnost;

- odolnost proti korozi (zejména v kyselém prostředí);

-Vysoké ukazatele měrné síly.

Stejně jako ostatní žáruvzdorné kovy se molybden vyznačuje nízkou tažností při nízkých teplotách, což lze přičíst nevýhodám materiálu.

Fyzikální vlastnosti Mo

Lineární koeficient tepelné roztažnosti α [1/°C] 4,9x10-6
Hustota [g/cm3] 10,2
Teplota tání t°С 2620 °С
Měrná tepelná kapacita při 20 °C [kJ/(kggrad)] 0,256
Tepelná vodivost K [W/(mK) 142
Měrný elektrický odpor R Ohmxmm2/m 0,054

Aplikace molybdenu

Výroba topných těles pro vysokoteplotní vakuové pece, tepelné štíty, horkovzdušné pistole. Výrobky jako drát nebo páska se používají v částech pecí pracujících při velmi vysokých teplotách a používají se také jako proudové vstupní cesty v lampách. Slitiny molybdenu se vyznačují vysokou elasticitou, nízkým koeficientem roztažnosti, odolností vůči teplotním změnám (tzv. tepelný šok) a malým průřezem záchytu tepelných neutronů. Molybden má o něco horší vodivost elektrického proudu ve srovnání s mědí, ale lepší než železo. Pevnost tohoto materiálu je o něco nižší než wolfram, ale mnohem snadněji se s ním pracuje. Jeho pevnost a žáruvzdornost mu umožňuje výrazně zlepšit vlastnosti těch slitin, ve kterých je přítomen.

Dodavatel

Dodavatel Auremo nabízí ke koupi kovový molybden, cena nezahrnuje dodatečné náklady. Velký výběr polotovarů skladem. Optimální cena od dodavatele "Auremo". Kupte si kovový molybden ještě dnes. Pro velkoodběratele - výhodná cena. Nakupujte ve velkém nebo na splátky.

Nakupujte za výhodnou cenu.

Dodavatel Auremo je uznávaným odborníkem na trhu s kovy. Díky našim zastoupením ve východní Evropě jsme schopni spolupracovat s našimi obchodními partnery na místě. Zkušenosti společnosti Auremo vám umožní koupit kovový molybden za nejlepší cenu. Sortiment zahrnuje tepelně odolné a konstrukční slitiny. U nás je snadné koupit jakýkoli válcovaný kov. Auremo je spolehlivý dodavatel a zve vás, abyste se stali partnerem. Máme nejlepší poměr ceny a kvality.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1523) 72 15 100
E-mail:
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)