Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Tyč, drát, trubka, plech z Inconel 706

Výhody slitiny

Inconel 706 je žáruvzdorná chrom-niklová slitina, která byla vynalezena v USA. Tato slitina odpovídá šťastné kombinaci vysoké rázové tvrdosti, mechanické odolnosti a dobré kvality nástrojů. Vlastnosti slitiny Inconel 706 jsou shodné s charakteristikami Inconel 718. První z nich je však snáze přístupný mechanickému opracování. Nikl a chrom dodávají této slitině vysokou odolnost proti oxidaci. Během procesu zahřívání vytvářejí na povrchu oxidový film. Zvyšuje odolnost vůči agresivnímu prostředí. Titan a niob jsou hlavními disperzními zpevňujícími složkami slitiny. Přítomnost hliníku ve slitině má pozitivní vliv na zpracovatelnost. Disperzní vyztužení slitiny expoziční cestou tepelných precipitací zaručuje zlepšení požadovaných vlastností zpožděného kalení. V důsledku toho zvyšuje odolnost svarových spojů proti praskání.

Chemické složení slitiny

Mn C Si B Cr Cu Mo Ni spol S + P Al Fe Nb
0,35 0,08 0,35 0,006 17-21 0,2-0,8 2 8-8,3 50–55 1,0 na 0,015 0,65-1,15 zbytek 4,7-5,5

aplikace

Slitina kombinuje dobrou zpracovatelnost a vysokou pevnost. Používá se v leteckém průmyslu, automobilovém průmyslu, k výrobě hnacích hřídelí, skříní turbín, litých kol, skříní difuzorů, hřídelí kompresorů, kotoučových desek atd. Kromě toho se tato slitina používá při výrobě plynových turbín.

zpracovává se

Tato slitina má vysokou plasticitu a lze ji uspokojivě použít k lisování. Ale je připravena na kalení kladivem. Proto se musí řezat při malých rychlostech speciálním nástrojem. Svařování je možné pouze po předchozím zahřátí detailů na 100−120°C s dalším žíháním.

Svařování

Typ Popis
omezeně svařitelné svařování je možné při ohřevu na 100−120°С a posledním tepelném zpracování
těžko svařitelné pro získání kvalitních svarových spojů je nutné provést následující operace: při svařování zahřát na 200–300°C, po svařování provést tepelné zpracování (žíhání)
svařitelné bez stint svařování se provádí bez dalšího tepelného zpracování nebo předchozího ohřevu

Kupte si Inconel za výhodnou cenu

Společnost «Auremo» se specializuje na dodávky evropských speciálních ocelí. Všechny produkty jsou certifikovány. Kvalita je zaručena přísným technologickým dodržováním výroby. Naši manažeři jsou vždy připraveni zodpovědět jakékoli dotazy a poskytnout odbornou pomoc. Slitinu Inconel 706 si můžete snadno koupit tím, že nás spojíte s pohodlnou cestou k vám. Telefonní čísla, e-mailové adresy nejbližších poboček společnosti jsou uvedeny v sekci «Kontakty». Objednejte si službu «Call-back» a náš manažer vám pomůže vybrat produkty, které odpovídají vašim individuálním požadavkům. Kupte si slitinu Inconel 706 za chvíli ! Existuje dostupná cena slitiny Inconel 706 od dodavatele.

Dodavatel slitiny Inconel 706

Dodavatel slitiny «Auremo» Inconel 706 nabízí nákup zboží za nejvýhodnějších podmínek. Široký sortiment zboží vysoké kvality je skladem. Cena slitiny Inconel 706 závisí na objednaném množství a dodatečných dodacích podmínkách. Pokud nakupujete produkty velkoobchodně, budou vám poskytnuty speciální slevy. Dostupnost produktů a efektivita dodávek jsou podmíněny skutečností, že máme pobočky v Moskvě, Petrohradu a městech střední Evropy.