Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

List, pás, fólie z hořčíku

List, pás (fólie)

Ekvivalent

značka analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
Ma2-1 Koupit sklad, zkontrolujte si obsazenost

Relevantnost

Hořčíkové pásy, plechy jsou jedním z nejběžnějších typů hořčíkových mlýnských produktů. Jsou velmi dobře zpracovatelné — lze je snadno vrtat, ohýbat, řezat, válcovat, frézovat, lisovat. Hořčík není drahý a velmi lehký materiál (objemová hmotnost je 1,7 g/cm3). Cena hořčíkových ingotů v současnosti činí 3 dolary za 1 kilogram. Hořčík má odolnost v benzínu, roztocích minerálních olejů, freonu, petroleji. Ve složení slitiny s jinými kovy se hořčík liší velmi vysokým poměrem pevnosti k hustotě a odolností proti korozi.

Fyzikální vlastnosti Mg

Popis Identifikace
Atomová (molální) hmotnost mol/h 24.3
Rychlost oxidace 2
Hustota [g/cm3] 1,738
Bod tání 650 °С
Teplo tání kJ/mol 9.2
Tepelná vodivost K [V/m*K] 158
Výparné teplo kJ/mol 131,8

Nevýhody

Potíže, které se objevují při tavení, odlévání a kalení slitiny, mohou souviset s nedostatky. Hořčík snadno oxiduje. Hořčíkové výpary mohou snadno vzplanout.

Ploché výrobky

Hořčíkové desky mohou mít specifikovanou nebo vícenásobnou specifickou délku, přičemž interval tvoří 500 mm. Plachty hořčíku musí být řezány ze všech stran. Na okrajích nesmí být přítomny lamely a žebra. Povrch hořčíkového plechu nesmí mít oxidové okuje, strusky z tavidla, laminace, praskliny, trhliny, čáry drsnosti. Podle stavu materiálu se plechy dělí na dvě skupiny: plechy žíhané a plechy polokalené.

aplikace

Takové plechy se používají v technice motorových vozidel, zejména při stavbě sportovních modelů. Hořčíkové desky mohou výrazně zvýšit hmotnost konstrukce vozidla bez ztráty pevnosti. Tento mlýnský výrobek nachází uplatnění i v sériovém automobilovém průmyslu pro výrobu sloupků a ochranu klikové skříně. Pro prestižní vozy mohou být vyraženy pevné disky kol. Plechy a pásy se používají v leteckém průmyslu: ve výrobě vrtulníků a letadel. Lze vyrobit i kapotáže, díly draků, stabilizátory, podvozky.

Hořčíková deska

Hořčíková deska se používá v mnoha moderních průmyslových odvětvích, především v leteckém průmyslu a strojírenství motorových vozidel. Čistý hořčík je lehký. Není to ale příliš tvrdý materiál. Předpokládá pevnost ve slitině s jinými kovy. Na tomto pozadí je nejúspěšnější slitina hořčíku a hliníku. Talíř z hořčíku je velmi dobře opracovatelný.

Výroba

Obvykle se hořčíkové desky vyrábí o tloušťce 12–50 mm. Při šířce 1000 mm je standardní délka 1, 1,2, 1,6, 1,8, 2,0, 2,5, 3,0 m. Je možné vysekávání plechů jiných rozměrů dle potřeb zákazníka.

Kvalitní

Na koncích a slatiništích je nutné nařezat hořčíkovou desku o tloušťce do 32 mm. Silnější desky jsou vyráběny s frézovanými hranami. Vady jsou přijatelné na okrajích a slatiništích. Povrch desky prochází dodatečnou antikorozní úpravou.

aplikace

Obvykle se takové desky používají spolu s jinými kovy (nejčastěji s hliníkem). Vyznačují se vysokým poměrem pevnosti k hustotě a měkkostí. Jsou prakticky nepostradatelné v konstrukci vrtulníků, vzducholodí a letadel: pro výrobu částí zástrček a držáků podvozků, krytů, stabilizátorů, výztuh a podobných fragmentů.

Koupit za výhodnou hořčíkovou desku, za páskovou cenu

Obrovská škála produktů je prezentována v magnéziové desce «Auremo», zásoba dodavatele pásů. Kvalita odpovídá normám GOST (všechny státní normy Unie) a mezinárodním normám. Široký výběr produktů, komplexní poradenský servis, cenově dostupné hořčíkové plechy, cena pásů a krátké dodací lhůty určují image společnosti. Hořčík a jeho slitiny jsou dodávány přímo ze skladu. Zákazníkům poskytuje živý výběr produktů a výrazné úspory ve skladech a prostorách. Kupte si hořčíkové plechy, pásy za chvíli, dodavatel hořčíkových plechů, pásů «Auremo» má všechny možnosti pro výrobu vysoce kvalitních produktů mimorozměrných velikostí na individuální objednávku. Zveme vás k partnerství. Kupte si hořčíkovou fólii, svlékněte se hned teď.