Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Slitiny

Legování

Legování má vícerozměrný vliv na kvalitu oceli. Chrom zvyšuje tvrdost a odolnost proti korozi. Nikl činí slitinu tažnou; wolfram je tvrdý a rozžhavený. Vanad zvyšuje pevnost, odolnost proti nárazu a oděru; kobalt zvyšuje tepelnou odolnost a magnetickou permeabilitu. Molybden činí slitinu červenou odolností, pevností a zabraňuje oxidaci při vysoké teplotě. Obsah manganu nad 1 % zvyšuje rázovou houževnatost, odolnost proti opotřebení. Titan zvyšuje stabilitu, odolnost proti korozi; hliník, odolnost proti usazeninám; niob, odolnost vůči kyselinám. Měď zvyšuje tažnost a zabraňuje korozi. Vysoce kvalitní ocel kromě výše uvedených složek obsahuje bor, zirkonium, selen a dusík.

Výroba

Slitiny se taví v otevřené obloukové peci. Použití speciálních přísad dává materiálu cenné vlastnosti - zvyšuje pevnost, odolnost proti nárazům a vibracím, odolnost proti opotřebení a tepelnou odolnost. Legovaná ocel má vyvážené technologické vlastnosti, díky kterým je tak oblíbená. Vynikající mechanické a technologické vlastnosti spojené s ekonomickou proveditelností umožnily rozšířit použití tohoto materiálu do téměř všech známých průmyslových odvětví. Současně je samotná legovaná ocel podmíněně rozdělena do následujících skupin:

-nízkolegovaná ocel obsahuje do 3 % legujících přísad

-Středně legovaná ocel obsahuje až 10 % legujících přísad;

-Vysoce legovaná ocel obsahuje více než 10 % legujících přísad.

Použití

Nejoblíbenější oceli jsou chromové oceli. Vyznačují se tvrdostí, odolností proti opotřebení a korozi a jsou relativně levné. Jsou široce používány jako konstrukční materiál v dopravním strojírenství, letectví a zbrojní výrobě. Manganové oceli se vyznačují odolností proti opotřebení. Ocel G13 je neobvykle odolná proti opotřebení a používá se na pásy traktorů nebo tanků. Křemíkové a chrom-křemíkové oceli mají výjimečnou tvrdost a elasticitu. Niklové oceli jsou vysoce tažné a mají zvýšený elektrický odpor spolu s výjimečně tvrdými slitinami wolframu. Ty jsou nepostradatelné pro obrábění kovů a příklepové vrtání. Titan propůjčuje lehkost, odolnost proti korozi, je to materiál volby pro podvodní stavbu lodí a nadzvuková letadla.

Zásobování

Dodavatel dnes nabízí veškeré výrobky z legované oceli standardních i nestandardních parametrů dle zvláštní objednávky. Široká škála a rozmanitost povrchů - kartáčovaný, leštěný, zrcadlový - rozšiřuje oblast použití. Rozmanitost značek umožňuje vybrat nejlepší poměr ceny a kvality.

dodavatele

Zajímají vás legované slitiny? Slitiny dodavatele Auremo splňují normy GOST a mezinárodní normy kvality. Dodavatel "Auremo" nabízí ke koupi legované slitiny za výhodných podmínek, cena - optimální. Nabízíme nákup legovaných slitin ze specializovaných skladů s dodáním do jakéhokoli města. Velkoodběratelská cena - zvýhodněná. Vždy skladem legované slitiny, cena je optimální od dodavatele. Čekáme na vaše objednávky.

Nakupujte za výhodnou cenu.

Dodavatel "Auremo" nabízí ke koupi legované slitiny, cena - vzhledem k technologickým vlastnostem výroby bez zahrnutí dodatečných nákladů. Web společnosti zobrazuje informace o nejnovějších přírůstcích produktů, je zde katalog, cena. Na objednávku je možné zakoupit produkty s nestandardními parametry. Cena objednávky závisí na objemu a dodatečných dodacích podmínkách. Dodavatel "Auremo" vyzývá k nákupu legovaných válcovaných výrobků ve velkém nebo na splátky. Máme nejlepší poměr ceny a kvality pro celou řadu produktů. V tomto segmentu společnost "Auremo" - ziskový dodavatel. Koupit dnes.