Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Hafniový kov

Technická charakteristika

Hafnium je žáruvzdorný, stříbřitě bílý kov, klasický člen třídy stopových prvků. V přírodě netvoří minerály a existuje ve formě sloučenin. Jeho nejznámější složení je se zirkonem (který je mu svými vlastnostmi velmi podobný), ale ještě více je ho v tortveitu (minerál skandium). Hafnium se používá ve slitinách niklu a železa s vysokou tepelnou odolností. Bod tání prvku je přes 2150 °C a jeho bod varu je 5400 °C. Tento prvek, stejně jako takové žáruvzdorné kovy jako wolfram a molybden, je velmi populární v jaderné energetice, radiotechnice a elektrotechnickém průmyslu. To platí zejména při výrobě vláken žárovek a také výbojek.

Fyzikální vlastnosti hafnia

Chemický symbol Hf
Specifická gravitace 3,3 g/cm³
Bod tání 2233 °C, 4051 °F
Bod varu 4603 °C, 8317 °F
Měrné teplo tání 25,1 kJ/mol
Měrné výparné teplo 575 kJ/mol
Stupeň oxidace 0, 2, 3, 4

Těžký žáruvzdorný stříbřitě bílý kov byl objeven v roce 1923. Je označen symbolem Hf (lat. Hafnium). Průměrný obsah v litosféře je asi 4 g/t. Hafnium se vyrábí zpracováním zirkoniových rud, protože nemá žádné vlastní minerály a vždy doprovází zirkonium.

Dodavatel

Dodavatel Auremo nabízí ke koupi hafnium a hafniové slitiny. Velký výběr polotovarů skladem. V sortimentu žáruvzdorných a konstrukčních slitin, kovů vzácných zemin nejlepší cena dodavatele.

Kupte, výhodná cena.

Dodavatel Auremo, odborník na trh s kovy. Díky našim zastoupením v Evropě spolupracujeme s našimi obchodními partnery rychle. Zkušenosti dodavatele "Auremo" vám umožní snadno koupit slitiny hafnia, cena je optimální. Všechny produkty jsou certifikovány. Kurýrní služba doručí vaši objednávku co nejdříve. Kupte si hafnium ještě dnes. Nejlepší cena od dodavatele. Společnost Auremo“ - spolehlivý dodavatel válcování kovů zve všechny k partnerské spolupráci.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)