Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Slitina HN30MDB

Ekvivalent

značka analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
XN30MDB EK77 Koupit sklad, zkontrolujte si obsazenost

Technická charakteristika

Legovanou ocel lze rozdělit do 3 kategorií: 1) konstrukční, 2) nástrojárna, 3) vysoce kvalitní se speciálními fyzikálními a chemickými vlastnostmi. Slitina třídy HN30MDB se vztahuje k poslední kategorii. Jedná se o žáruvzdornou vysoce legovanou ocel. Složení se skládá z niklu (29–31 %), chromu (27–29 %). Křemík (asi 0,2 %), mangan (0,5–1,8 %), niob (až 0,2 %), měď (až 1,5 %), fosfor a síra (až 0,02 % by měly být přidány do kapacity masterslitin. Náběhová teplota mlýnských produktů je na začátku 1170 °C; nakonec je to 850 °C. Hotové výrobky (např. trubky) o průřezu <350 mm jsou chlazeny na vzduchu. Ocelová trubka jakosti HN30MDB se v zásadě vyrábí ve formě kruhového průřezu. Trubky na zakázku jsou vyráběny ve tvaru oválného, obdélníkového nebo čtvercového průřezu.

Procentuální složení slitiny GOST 5632−72

Slitina Cr Ni C Mn Fe Mo Nb Cu Si B P S
HN30MDB 19–22 29-31 ≤0,02 0,5-1,8 34-40 2,8-3,5 0,05-0,2 0,9-1,5 ≤0,2 ≤0,001 ≤0,02 ≤0,02

Legování vytváří vícerozměrný efekt na kvalitu oceli. Chrom zvyšuje tvrdost a odolnost proti korozi. Nikl dodává plasticitu; wolframium uděluje tvrdost, červenou tvrdost. Vanad zvyšuje pevnost, odolnost proti nárazovému zatížení a vytření; kobalt zvyšuje tepelnou odolnost, magnetickou permeabilitu. Molybden propůjčuje červenou tvrdost, pevnost, odolnost proti korozi při vysoké teplotě. Pokud je množství manganu vyšší než 1 %, zvyšuje se index nárazu a opotřebení. Titan zvyšuje stabilitu, odolnost proti korozi; hliník zvyšuje odolnost vůči tvorbě oxidových usazenin; niob zvyšuje odolnost vůči kyselinám. Cuprum zvyšuje plasticitu, zabraňuje působení rzi. Extra jakostní ocel obsahuje bor, zirkonium kromě výše uvedených složek.

Výroba potrubí

Trubky HN30MDB jsou klasifikovány podle průměru a tloušťky stěn. Velmi tenké trubky mají Ø 5–250 mm a tloušťku stěny 0,3–6 mm. Tenké trubky mají Ø 5–250 mm a tloušťku stěny 0,6–20 mm. Silnostěnné trubky mají Ø 6 — 250 mm, tloušťku stěny 1,6 — 24 mm. Velmi silnostěnné trubky se vyrábí o průměru 6 — 70 mm, tloušťce stěny 2 — 12 mm. Tepelné tvrzení by mělo být prováděno při teplotě 1000 — 1100ºС s dalším chlazením ve vodě nebo na vzduchu při zvýšených konstrukčních požadavcích. Přispívá k normalizaci vlastního napětí v materiálu a ke zvýšení pevnostních charakteristik detailů.

Výhody slitiny

Třída HN30MDB je žáruvzdorná ocel, která je odolná vůči korozi. Může pracovat v agresivním prostředí při teplotě <1000°C. Rychlost oxidace je 0,02 mm/h ve volné atmosféře při teplotě 800°C. Taková ocel se uspokojivě hodí k mechanickému zpracování. Je to trvanlivá, spolehlivá, estetická ocel. Z tohoto důvodu je velmi žádaný v oblastech národního hospodářství. Tento tvárný materiál má odolnost vůči agresivnímu prostředí. Jeho povrch neoxiduje při trvalém používání ani při vysoké teplotě. Hlavní nevýhodou je jeho vysoká cena kvůli ceně hlavních komponentů (nikl, chrom).

aplikace

Potrubí jakosti HN30MDB se používá v prostředí se sníženým a zvýšeným tlakem (např. v potrubích pro zásobování vodou, ropou, plynem). Takové trubky jsou široce používány v jaderném, chemickém průmyslu, v různých pecích, kotlích; při výrobě pecního dopravníku, karburizačního boxu; ve strojírenství pro výrobní detaily, které se využívají při zatížení. Svařovací konstrukce, stavebnicové moduly z této slitiny jsou určeny k trvalému využití v ropném, plynárenském, chemickém, ropném průmyslu při teplotě <1000 °C. Tato slitina se používá nejen při výrobě potrubí různého průřezu, ale také při výrobě výměníků tepla, zásobníků apod.

Nakupte za výhodnou cenu slitiny HN30MDB

Při výběru tepelně odolných mlýnských produktů musíte vzít v úvahu řadu faktorů. Nejširší výběr zboží z této oceli a nákup slitiny HN30MDB za nejvýhodnějších podmínek naleznete u dodavatele slitiny HN30MDB. Kupte si slitinu HN30MDB právě teď! Cena slitiny HN30MDB od dodavatele slitiny HN30MDB je podmíněna technologickými detaily výroby bez zahrnutí dalších nákladů. Existuje nejlepší cena slitiny HN30MDB od dodavatele slitiny HN30MDB. Naši specialisté jsou vždy připraveni pomoci při výběru požadovaných produktů. Tyto produkty určují schopnost a spolehlivost budoucího zařízení. Garantujeme vysokou kvalitu produktů a včasné dodání. Telefonní čísla, e-mailové adresy nejbližšího sídla společnosti naleznete v sekci «Kontakty». Díky tomu si můžete snadno koupit slitinu HN30MDB. Objednejte si službu «Call-back» a náš manažer vám pomůže vybrat produkty, které budou vyhovovat vašim individuálním požadavkům. Kupte si slitinu HN30MDB za chvíli! Stálým zákazníkům nabízíme výhodnou cenu slitiny HN30MDB od dodavatele slitiny HN30MDB.