Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Slitina dřeva

Technická charakteristika

Woodova slitina je těžká, snadno tavitelná kompozice, kterou vynalezl Robert Williams Wood. Hustota tohoto materiálu je 9,72 g/ cm3 . Teplota tání je 98,5 °С. Složení slitiny obsahuje Pb-25%, Sn-12,5%, Bi-50% a Cd -12,5%.

Bi Pb Sn CD Zbytkové prvky
50 % 25 % 12,5 % 12,5 % 0,5 %

Existují také další varianty této slitiny, která byla vynalezena později. U většiny snadno tavitelných slitin dochází během procesu tuhnutí ke smrštění. Při tom jsou složky bismutu (více než 55 %) rozšířeny právě naopak. Woof Williams dokázal vybrat „šťastný průměr“ – kompozici, kde se hlasitost nemění. Pevnost slitiny v tahu činí 4,5 kgf/mm 2 ; Tvrdost podle Brinella je 10,5 kgf/ mm2 ; konečné prodloužení v tahu je 7 %.

Výroba

Woodova slitina představuje kapky nebo stříbrno-bílé tyčinky. Může být vyráběn ve formě prasat, tyčí (o rozměru 10x12x250 mm), ingotů, kapek podle TC a GOST 6−09−4064−87.

Aplikace slitiny

Woodova slitina se používá při přesném lití ve formě jader, v ohybech tenkostěnných trubek, při výrobě dutých těles galvanoplastikou. Slitina dřeva je nepostradatelná v kapacitě pájecího materiálu, pro uchycení detailu litím. Používá se v pojistkových prvcích a šroubových pojistkách v bezpečnostních zařízeních. Tato slitina je použitelná pro nekovy, které mají elektrolytické pokrytí: cín-bismut, cín-olovo a stříbro. Používá se také ke zjednodušení pájení mědi, pojistkových zástrček a tepelných pojistkových prvků.

Kupte si Woodovu slitinu za výhodnou cenu

Neomezený sortiment výrobků, který je prezentován v dodavateli slitiny «Auremo» Wood, splňuje GOST a mezinárodní normy kvality. Široký výběr produktů, komplexní poradenský servis, dostupná cena Wood's slitin a krátké dodací lhůty definují image společnosti. Dodávky jsou realizovány přímo ze skladu. Zákazníkům poskytuje živý výběr produktů a výrazné úspory ve skladech a prostorách. Dodavatel slitiny «Auremo» Wood má všechny možnosti pro výrobu vysoce kvalitních produktů nestandardních velikostí na základě individuální objednávky za nejlepší cenu slitiny Wood. Zveme vás k partnerství. Kupte si Woodovu slitinu právě teď.