Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Kovový kobalt

Technická charakteristika

Kobalt je těžký kov (jak v atomové hmotnosti, tak v hustotě). V periodické tabulce Mendělejeva je kobalt označen symbolem Co Na fotografii je kobalt modrošedý, lesklý ingot Tento prvek se nachází ve více než 30 minerálech. Těží se především z niklové rudy úpravou roztoky kyseliny sírové nebo čpavku. Hlavní mechanické vlastnosti tohoto kovu představují následující parametry:

  • teplota tání - 1495 °C;
  • bod varu - 2957 ° C;
  • tepelná vodivost - 100 W/(m*K).

Je třeba poznamenat, že tento kov je feromagnet a tato vlastnost určuje jednu z jeho hlavních oblastí použití. Nejprve mluvíme o jádrech elektromotorů a transformátorů. Používá se také při výrobě permanentních magnetů.

Aplikace

Kobalt je člověku znám od úsvitu věků. Modré kobaltové brýle, emaily, barvy se nacházejí v hrobkách starověkého Egypta. Kobalt ve formě legující přísady se používá při výrobě oceli s vysokými požadavky na vlastnosti. Slitiny s kobaltem se pak výborně osvědčily při výrobě nástrojů se zvýšenou pevností (vrtáky, frézy atd. ). Rychlořezné nástroje, jejichž složení je legováno kobaltem, se vyznačují vysokými parametry:

  • odolnost vůči teplu;
  • odolnost proti opotřebení;
  • rázová houževnatost;
  • odolnost proti korozi v agresivních médiích.

Dodavatel

Dodavatel Auremo nabízí ke koupi kobalt a kobaltové slitiny. Velký výběr polotovarů skladem. Optimální cena od dodavatele. Máme nejlepší poměr ceny a kvality. Dodavatel "Auremo" zve všechny k partnerské spolupráci.

Kupte si výhodnou cenu od Auremo

Auremo je dodavatelem certifikovaných válcovaných kovových výrobků ve východní a střední Evropě Vás zve k nákupu slitin kobaltu za nejvýhodnějších podmínek. Zkušenosti naší společnosti vám umožní snadno koupit jakýkoli kov vzácných zemin. Katalog nabízí širokou škálu produktů. Cena kobaltu závisí na množství objednávky a dalších dodacích podmínkách. Velkoodběratelé - příznivá cena. V kontaktu se zkušenými manažery.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)