Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Kovový hliník

Technická charakteristika

Neželezný kov hliník je jedním ze tří nejběžnějších prvků v zemské kůře. Vyznačuje se nízkou měrnou hmotností a snadnou obrobitelností. Má vysokou elektrickou a tepelnou vodivost. Díky povrchovému oxidovému filmu je odolný proti korozi. Je to paramagnetický kov bílo-stříbrné barvy, velmi lehký. Hustota = 2,7 g/cm³. Tvrdost Brinnel je mezi 24-32 kgf/mm². Pevnost v tahu je 10-12 kg/mm² a ve slitině to bude 38-42 kg/mm². Vysoká tažnost je 50 % u čistého hliníku a 35 % u technického hliníku. Má vysokou tepelnou vodivost 203,5 W/(mK) a elektrickou vodivost 0,037 Ohm - mm2/m, což je asi 66 % mědi. 0,0179 Ohm - mm2/m. Jedná se o malé paramagnetikum s lineární roztažností 24,58-10-6/°C (t° 20 až 200°C). Je schopen tvořit slitiny s téměř všemi známými kovy, nejčastěji s křemíkem, hořčíkem a mědí.

Fyzikální vlastnosti Al
Atomová (molární) hmotnost g/mol 26,98
Protonové číslo 13
Hustota [g/cm3] 2,7
Teplota tání t°С 660,3 °С
Stupeň oxidace 3
Tepelná vodivost K [W/(mK) 237
Molární objem cm3/mol 10

Výhody

Tento kov je třikrát lehčí než ocel. Je odolný proti korozi, lze ho lisovat, řezat, vrtat, má vysokou tepelnou vodivost a není toxický. Používá se v potravinářském průmyslu k výrobě žáruvzdorných fólií a kuchyňských potřeb. V dnešní době je však nahrazován materiálem, jako je uhlíková vlákna z tohoto odvětví. Téměř jedinou nevýhodou hliníku je jeho nízká pevnost. Pro zvýšení pevnosti je legován hořčíkem a mědí.

Dodavatel

Dodavatel "Auremo" nabízí nákup hliníku ve velkém nebo na splátky. Velký výběr polotovarů skladem. Nejlepší cena hliníku od dodavatele. V segmentu neželezných kovů je Auremo ziskovým dodavatelem. Nejlepší cena od dodavatele.

Koupit, nejlepší cena od "Auremo".

Dodavatel "Auremo" prodává neželezné kovy na evropském trhu ve velkoobchodních a maloobchodních zásilkách. Doba dodání je minimální. U nás nakoupíte hliník za nejlepší cenu. V kontaktu - zkušení manažeři - odborníci na trh. Rychle vám pomohou s nákupem hliníku a neželezných slitin. Polotovary prezentované na skladě jsou certifikovány. Kvalita odpovídá GOST a mezinárodním normám. Cena hliníku závisí na objemu objednávky a dodatečných dodacích podmínkách. Velkoobchody mají na hliník zvýhodněnou cenu. Auremo vás zve k nákupu hliníku.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)