Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Kovové berylium

Ekvivalent

značka analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
BrB2 2.1447 CuBe2 Koupit sklad, zkontrolujte si obsazenost
BrBNT1.9 Koupit sklad, zkontrolujte si obsazenost

Relevantnost

Berylium je lehký a tvrdý kov s atomovým číslem 4. Je prvkem druhé periody periodického systému, kde je označován jako Be. Používá se k výrobě dílů vesmírných raket. V práškovém stavu je velmi toxický. Ale ve stavu velkých segmentů je relativně bezpečný. Vypadá to jako jednoduchá keramika z oxidu beryllitého. Špatně vede elektřinu a teplo — proto se používá jako elektrický izolant.

Vlastnosti berylia

Chemickými vlastnostmi je Be více podobné hliníku než hořčíku, který patří do stejné skupiny a má stejnou mocenství +2. Kovové beryllium není za standardních podmínek příliš aktivní. Do teploty 600 °C neoxiduje. Nereaguje s vodíkem v pevné formě, vodou a vodní párou ani při teplotě červeného žáru. Práškové beryllium se může snadno zapálit tvorbou nitridu + oxidu Reaguje s:
— halogeny při teplotě vyšší než 600 °C
— amoniak při teplotě 1200 °C, tvořící nitrid Be 3 N 2
— uhlík při teplotě 1700 °C, tvořící karbid Ве 2 С.
Berylium se snadno rozpouští ve zředěných minerálních kyselinách. Koncentrovaná kyselina dusičná ho však imunizuje. Vytěsňuje vodík z vodíkového alkalického roztoku přeměnou na hydroxid.

Fyzikální vlastnosti Be

Popis Identifikace
Atomová (molární) hmotnost mol/h 9.012
Rychlost oxidace 2,1
Hustota [g/cm 3 ]

1,848
Bod tání 1287 °С
Teplo tání kJ/mol 12.21
Tepelná vodivost K [V/m*K] 201
Výparné teplo kJ/mol 309

aplikace

Bez berylia se neobejde jaderná energetika, laserová a rentgenová technika, důlní inženýrství, legování slitin, letecký průmysl. Tento kov je nepostradatelný při výrobě naváděcích systémů a tepelných štítů. Slitiny na bázi berylia jsou lehké, tvrdé a zároveň odolné vůči tepelným cyklům. Kapalná kyslíková trhavina na bázi berylia se používá při výrobě výbušnin. Bronzová slitina jakosti Cu2Be obsahující 2 % berylia má vysokou elasticitu, pevnost a odolnost proti korozi. Be-Cu slitina je velmi dobře zpracovatelný materiál. Má dokonalé mechanické vlastnosti a chemickou odolnost. To dává možnost širokého využití v průmyslu a uměleckém odlévání.

Bronzy na bázi berylia

Jsou vyráběny podle GOST 18 175−78 a zvláštních technických podmínek. Například šestihranná tyč z bronzu a berylia je vyrobena podle GOST 1628-78. Tyč je vyrobena pomocí válcování, odlévání, lisování, kování, tažení podle GOST 24 301−93. Svými mechanickými vlastnostmi vynikají berylové bronzy bronzy cínové. Nejiskří, a proto se často používají pro práce ve výbušném prostředí. K dispozici jsou takové mlýnské výrobky vyrobené z beryliových bronzů:
— bar (GOST 15 835−70);
— drát, plech, pásy, pásy (GOST 1789−79);
— desky, válcové přikrývky CuBe2NiTi (TC 48−21−92−89); Pásky berylia CuBe2NiTi, Cu2Be jsou vyrobeny podle TC 48−21−265−87.

Dodavatel kovu beryllium

Společnost «Auremo» navrhuje nakupovat produkty za nejvýhodnější cenu kovu beryllia. Široký sortiment vysoce kvalitního zboží je prezentován skladem. Splňují GOST a mezinárodní standardy kvality. Naše kanceláře v Moskvě, Petrohradu a městech střední Evropy zajišťují dostupnost produktů a efektivitu dodávek. Zboží snadno nakoupíte u dodavatele kovu beryllium. Cena kovu beryllium závisí na množství objednávky a dalších podmínkách dodávky. Pokud nakupujete berylium velkoobchodně, dostanete speciální slevy.

Kupte si za výhodnou cenu beryllium metal

Obrovská škála produktů je prezentována na skladě dodavatele beryliového kovu «Auremo». Všechny produkty jsou certifikovány. Kvalita je zaručena přísným technologickým dodržováním výroby. Kovové beryllium si můžete snadno koupit tím, že nás spojíte s pohodlným způsobem pro vás. Objednejte si službu «Zpětné volání». Naši manažeři jsou vždy připraveni poskytnout odbornou pomoc. Kupte si berylium za chvíli. Pokud požadovaný typ výrobku chybí, můžeme jej vyrobit v nestandardních velikostech na individuální objednávku.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)