Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Tyč, drát, trubka cunial CuNi13Al3

Ekvivalent

značka analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
MHA13-3 Koupit sklad, zkontrolujte si obsazenost

Obecná charakteristika

Název slitiny je odvozen od počátečních písmen hlavních chemických prvků, které jsou součástí složení: měď (Cu), nikl (Ni), hliník (Al). Tato slitina má vysokou odolnost proti korozi, pružnost, vysokou pevnost v mořské vodě, v podmínkách působení atmosférické vlhkosti. Tato slitina má dvě modifikace: (CuNi13Al3) cunial A a cunial B. V cunial A je přítomno 2,3–3,3 % Al a 12–12 % Ni+Co. Používá se v detailech, které musí mít vysokou pevnost .
Cunial B (CuNi6Al2). 1,2–2,8 % Al, 5,5–6,5 % Ni+Co. je přítomno v kuniál B. Používá se k výrobě pružných prvků a pružin.

Cunial A (CuNi13Al3)

Hlavní komponenty Al% Fe% Mn% Pb
Cu Ni + Co
Základ 12–15 % 2,3–3 % 1 % 0,5 %

Cunial B (MLP 6−1,5)

Hlavní komponenty Al% Fe% Mn% Pb
Cu Ni + Co
Základ 5,5–6,5 % 1,2–2,8 % 0,5 % 0,2 %

Hlavní vlastnosti

Chemické vlastnosti slitiny jsou podobné vlastnostem měď-nikl (CuNi19) a nikl-stříbro. Po tepelném zpracování je slitina vystavena vytvrzení. Žíhání se provádí při teplotě 900–1000°C ve vodě. Vytvrzování stárnutím se provádí při teplotě 500–600°C. Tento materiál si zachovává plasticitu a pevnost při nízkých teplotách. Ve vodě nerezaví. Pevnost v lomu kunie B je 638 MPa ve stavu stárnutí při pokojové teplotě; jeho příčná kontrakce je 50 %. Když teplota klesne na -180°C, odpor se zvýší na 700 MPa. Cunial se taví při teplotě 3200 °C.

Výroba

Polotovary jsou vyráběny ve formě tyčí a pásů, které jsou vystaveny dalšímu tlakovému zpracování za účelem výroby dílů požadované velikosti a hustoty. Tlakové ošetření se provádí pouze v horkém stavu. Slitiny mědi a niklu mají těsně uzavřenou krystalovou mřížku. Kromě hlavních prvků je zde přítomna řada nečistot (mangan, olovna, hliník atd.), které usnadňují zpracování. Během legování vzniká tuhý roztok. Slitina může být snadno vystavena řezání, ražení, leštění. Když se procento niklu zvýší, zvýší se také odolnost proti korozi, ale současně se sníží elektrická vodivost. Tato kompozice je vhodná pro vytváření prvků s vysokým elektrickým odporem.

aplikace

Díly speciálního určení mají vysokou pevnost a vysokou úroveň odolnosti proti korozi. Proto se používají při stavbě lodí. Slitina se také používá k výrobě radiotechniky, pružin, vodních vrtulí, lékařských přístrojů a dalších elektrických prvků. Má vysokou mrazuvzdornost. Používá se v kryogenních zařízeních.

Kupte si cunial CuNi13Al3 za výhodnou cenu

Široký sortiment slitin mědi za dostupnou cenu CuNi13Al3 je prezentován na skladě «Auremo», řada produktů uspokojí každého zákazníka. Tyče, dráty, plechy, pásy CuNi13Al3 si můžete objednat a zakoupit prostřednictvím našich poboček v Evropě nebo prostřednictvím on-line obchodu společnosti. Minimální časová náročnost na vyřízení objednávky. Upřesněte prosím cenu CuNi13Al3. V závislosti na objemu objednávky a dodatečných dodacích podmínkách lze poskytnout velkoobchodní slevy. Kupte si cunial CuNi13Al3 u dodavatele cunial CuNi13Al3. Společnost «Auremo» je ziskový dodavatel CuNi13Al3. Kupte si cunial CuNi13Al3 během okamžiku za dostupnou cenu cunial CuNi13Al3. Kvalita odpovídá normám GOST (všechny státní normy Unie) a mezinárodním normám. Nejlepší cena je od dodavatele cunial CuNi13Al3. Čekáme na vaše objednávky.