Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Růžová slitina

Technická charakteristika

Rose's slitina je slitina snadno tavitelných kovů s kapkami stříbrné barvy. Vynalezl jej německý chemik Valentine Rose starší. Teplota tuhnutí je 93° — 96°C. Teplota tání slitiny je +94°С. Roseova slitina obsahuje vizmut asi 50 %, cín 18 %, olovo 32 %.

Bi Pb Sn Zbytkové prvky
50 % 32 % 18 % 0,5 %

Tento materiál je dokonale roztaven ve vroucí vodě. Svými vlastnostmi je Roseova slitina téměř totožná s Woodovou slitinou. Liší se však nižší úrovní toxicity, protože ve svém složení neobsahuje kadmium.

Výroba a aplikace

Slitina Rose se vyrábí ve formě tyčí (10x12x250), kapek, ingotů dle požadavků technických podmínek 6−09−4065−88. Používá se ve formě speciální pájky jakosti POSW-50 pro pájení kontaktů citlivých na přehřátí. Používá se také pro pájení slitin mědi, slitiny mědi+hliníku v hliníkových elektrických uzavíracích ventilech a polovodičových technologiích. Používá se také pro cínování a pájení slitin mědi nebo niklu, mosazi, bronzu, postříbřené keramiky, detailů a šperků. Tuto slitinu často používají radioamatéři k pocínování měděných povrchů leptaných desek. Provádí se následujícím způsobem: do vroucí vody se přidají 2–3 kapky slitiny a poté kyselina citrónová. Poté se deska vloží do nádoby a přitlačí měděnou stranou ke dnu pomocí tyče. Hotová deska se vyjme a dekontaminuje savým hadříkem.

Doprava a skladování

Slitina Rose je obvykle skladována v těsně zabalené nádobě nebo ve vnitřním skladu po dobu tří let. Pokud se tato slitina dostane na kůži, může způsobit úl nebo intoxikaci, pokud obsahuje těžké kovy. Jeho přepravu lze provést jakýmkoliv druhem dopravy.

Dodavatel

Chcete koupit Rose's slitinu velkoobchodně? Dodavatel «Auremo» navrhuje nákup zboží za výhodných podmínek. Vyhovuje GOST a mezinárodním standardům kvality. Rose's slitina se tvoří podle technologických zvláštností výrobního procesu bez zahrnutí dalších nákladů. Všechny produkty jsou certifikovány. V případě potřeby mohou produkty projít dodatečnou kontrolou. Jsou tam nejkratší dodací lhůty. Spolupracujeme se zkušenými manažery, kteří jsou vždy připraveni zodpovědět všechny vaše dotazy. Pokud koupíte Rose's slitinu velkoobchodně, dostanete speciální slevy.

Koupit za výhodnou cenu Rose's slitiny

Snadno tavitelné slitiny, které prodává dodavatel slitiny «Auremo» Rose, splňují GOST a mezinárodní standardy kvality. Široký výběr produktů, komplexní poradenské služby, dostupná cena Rose's slitiny a krátké dodací lhůty definují image společnosti. Dodávky jsou realizovány přímo ze skladu. Zákazníkům poskytuje živý výběr produktů a výrazné úspory ve skladech a prostorách. Dodavatel slitiny «Auremo» Rose má všechny možnosti pro výrobu vysoce kvalitních produktů mimorozměrných rozměrů na individuální objednávku. Zveme vás k partnerství.