Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Pás, plech ze slitiny 36NHTJU.

36NHTJU drát, kulatý (tyč) 36NHTJU list, pás

Ekvivalent

značka analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
36НХТЮ EI702 1.3918 N09902 Koupit sklad, zkontrolujte si obsazenost

Relevantnost

Pás, plech vyrobený ze speciální přesné oceli 36NHTJU jsou široce používány v moderním strojírenství, přesném přístrojovém inženýrství, hodinářském průmyslu, medicíně. Používají se také při výrobě ultrazvukových zařízení, hodinových pružin, rezonátorů, elektromechanických filtrů, membrán a podobných detailů, od kterých se požadují elastické vlastnosti, které nejsou závislé na teplotě. Zařízení z oceli 36NHTJU může pracovat při teplotě až 250 °C. Tato ocel se dokonale hodí pro výrobu domácích strojů, nádobí.

Výroba

Slitina se taví v elektrických otevřených pecích podle GOST 5632-72 ze tří hlavních kovů: železa, chromu a niklu. Jsou zde také zbytkové prvky titanu a hliníku. Obsah Ni se pohybuje kolem 35 — 37 %, Ti — 2,7 — 3,2 %, Cr — 11,5 — 13 %, Al — 0,9 — 1,2 %. Zbytek tvoří železo a masterslitiny manganu, křemíku. Kromě toho slitina obsahuje zbytkové prvky, jako je křemík (asi 1 %), mangan (asi 1 %), selen (až 0,03 %), fosfor (až 0,025 %), uhlík (0,1 %), baryum (až 0,1 %). Kování polotovarů začíná při teplotě 1150–1180°С a končí při 850°C. Jsou svařovány libovolnými druhy svařování. Při obloukovém nebo ručním svařování se používají odtavné elektrody.

Rolový materiál třídy 36NHTJU je vyroben podle GOST 24 982−81. Taková norma normalizuje odtok válcovaného materiálu opracovaného za tepla a za studena z tepelně odolných slitin na bázi niklu a železa a niklu. Po válcování by měl být plech tepelně zpevněn při teplotě 1060 – 1100 °C. Kalení se provádí na vzduchu, ve vodě nebo ve sprše.

Procentuální složení slitiny

P S C Al Mn Si Ti Cr Ni Fe
≤0,015 ≤0,015 ≤0,03 0,9-1,2 ≤0,2 ≤0,3 2,7-3,2 11,5-13 35–37 zbytek

Elinvar pás, dodavatel plechů

Elinvar strip, sheet si můžete koupit právě teď! Připojte nás pohodlným způsobem. Telefonní čísla, e-mailové adresy nejbližších poboček společnosti jsou uvedeny v sekci «Kontakty». Objednejte si službu «Call-back» a náš manažer vám pomůže vybrat produkty, které budou odpovídat vašim individuálním požadavkům. Zde můžete najít cenově dostupný pás Elinvar, cena plechu od dodavatele pásu Elinvar, list.

aplikace

Výrobky z elastických slitin se používají v kapacitě materiálů, které mají vysokou odolnost proti mechanickému zatížení. Z plechu jsou vyráběny detaily pro potřeby moderního strojírenství, přesné přístrojové inženýrství, hodinářský průmysl, lékařství. Využívá se také při výrobě ultrazvukových zařízení, hodinových pružin, rezonátorů, elektromechanických filtrů, membrán a podobných detailů, od kterých jsou požadovány elastické vlastnosti, které nejsou závislé na teplotě. Díky vysokému obsahu chromu a niklu mohou takové produkty pracovat v kyselém agresivním prostředí při zahřátí na 250ºC bez ztráty trvalé kvality. Válcový materiál Elinvaru může mít tloušťku menší než 1 mm, když je to nutné, například v přesném přístrojovém inženýrství. Elinvar je nejoblíbenější slitina mezi analogickými slitinami kvůli poměrně nízké ceně.

Kupte si pás Elinvar, plech za výhodnou cenu

Společnost «Auremo» prodává vysoce kvalitní kovové role za nejvýhodnějších podmínek. Zde si můžete koupit Elinvar strip, list ve standardních a nepravidelných velikostech. Všechny produkty naší společnosti jsou certifikovány. Jsou dodávány přímo od výrobce ve velkoobchodě. Vyřizování objednávek probíhá v nejkratších termínech. Kanceláře «Auremo» se nacházejí v Moskvě, Petrohradu a v různých městech východní Evropy. Zde najdete nejlepší Elinvar páska, cena plechu od Elinvar pás, dodavatel plechu. Pro stálé zákazníky nabízíme výhodný pás Elinvar, cena plechu.