Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Kovový tantal

Technická charakteristika

Ta je 73. prvek v Mendělejevově chemické tabulce/ Vzhledem k přítomnosti povrchových oxidů má tento kov ocelově šedou barvu s namodralým odlitkem. Až do roku 1844 nemohl být oddělen od niobu a byl považován za jeden kov, který se nazýval kolumbium. Žáruvzdorný kov tantal má řadu vynikajících vlastností (tepelná odolnost, tvrdost, tažnost). Je také chemicky inertní a za normálních podmínek nepodléhá oxidaci. Jeho hlavní parametry:

  • atomová hmotnost - 181 g/mol;
  • teplota tání - 2996 °C;
  • bod tání - 24,7 kJ/kg.

Nejběžnější slitiny tantalu s niobem, wolframem a molybdenem. Výborně se osvědčily při výrobě různých druhů speciálních ocelí:

  • korozivzdorný;
  • strukturální;
  • vysoce přesné oceli.

Kov tantal má cennou kombinaci vysoké emisivity a tepelné odolnosti. Ochotně absorbuje plyny a udržuje vakuum v elektrovakuových zařízeních. Tantalové povlaky jsou stejně esteticky příjemné a odolné jako povlaky vyrobené z chromu nebo niklu. Byly vyvinuty metody pro potahování velkých předmětů (trubky, kelímky, plechy, raketové trysky) tantalem a povlak lze aplikovat na různé materiály, jako je ocel, měď a grafit. Zajímavé je, že pevnost povlaku převyšuje pevnost technického tantalu více než 3krát. Tento kov je legován do vysokoteplotně odolných nerezových trubek pro potřeby jaderné energetiky a petrochemie, trysek pro výrobu umělého hedvábí.

Dodavatel

Dodavatel Auremo nabízí ke koupi tantal. Velký výběr polotovarů skladem. Nejlepší cena tantalu od dodavatele. Kvalita podle GOST a mezinárodních norem. Všechny produkty jsou certifikovány. Kurýrní služba doručí vaši objednávku co nejdříve.

Kupte si výhodnou cenu.

Dodavatel "Auremo" je uznávaným odborníkem na trhu kovů vzácných zemin. Díky našim zastoupením ve východní Evropě jsme schopni rychle komunikovat s obchodními partnery. Zkušenosti Auremo vám umožní snadno koupit tantal, cena je optimální. Sortiment zahrnuje žáruvzdorné slitiny, legované oceli, konstrukční slitiny. Máme snadný způsob, jak nakupovat kovy vzácných zemin. Auremo je spolehlivým dodavatelem tantalu a zve vás ke spolupráci s námi. Máme nejlepší poměr ceny a kvality.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)