Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Slitiny niklu

nichrom

Nichrome 60−15, nichrom 80−20 jsou žáruvzdorné slitiny chromu a niklu. V moderní elektrotechnice jsou nepostradatelné. Nejoblíbenějším složením slitiny je Nichrome 80−20 s 80 % Ni, což byl až donedávna nejteplejší materiál. Vysoké procento Ni bylo sníženo zvýšením podílu železa, aby se dosáhlo snížení nákladů na slitinu. Nejúspěšnější bylo složení 15 % Cr, 60 % Ni a 25 % Fe. Odolnost nichromu je vyšší než u ferronichromu, proto se obvykle používá při nízké teplotě. Ferro-nichrom a slitiny nichromu si zachovávají vzácnou kombinaci vysokého elektrického odporu (1,05–1,40 Ohm-mm2 / m) a skvělé tepelné odolnosti. Z tohoto důvodu představují vedle chromu dvě nejdůležitější třídy slitin, které se používají ve formě pásků nebo drátů pro výrobu vysokoteplotních elektrických ohřívačů. Pro ty se běžně používají slitiny dopované křemíkem, kovy vzácných zemin a alkalických zemin do 1,5 %. Provozní teplotní limit tohoto druhu slitiny konverguje k 1200 °C; v ostatních stupních do 1250 °C.

FeCrAl (Kanthal)

Fekální slitina má také velmi vysoký elektrický odpor. Vyznačuje se všemi výše uvedenými výhodami a oblastmi použití. Ale fecral je levnější slitina železa, chromu a hliníku a nichrom je drahá slitina niklu a chromu.

Srovnávací analýza

Nichrome 60−15, nichrom 80−20 kombinují tepelnou odolnost s dobrou zpracovatelností (lze svinout do fólie nebo velmi tenkého drátu). Takové slitiny jsou odolnější vůči teplu než fekral, ale na rozdíl od nich obsahují drahý a vzácný nikl. Fecral je mnohem levnější; liší se vysokou tepelnou odolností, ale je křehčí, a proto hůře zpracovatelný (nelze svinout do velmi tenké stuhy nebo drátu).

Kupte si slitiny niklu za výhodnou cenu

Společnost «Auremo» prodává žáruvzdorné slitiny, vzácné žáruvzdorné kovy za výhodných podmínek. Máme dostupnou cenu niklových slitin od dodavatele niklových slitin díky technologickým vlastnostem výroby bez zahrnutí dodatečných nákladů. Skladem je zastoupena nejširší nabídka produktů pro výrobu ve větším měřítku. Máme atraktivní podmínky pro maloobchodní zákazníky a pro výrobu ve větším měřítku od dodavatele slitin niklu. Na webových stránkách společnosti jsou uvedeny veškeré informace o zboží; existuje produktový katalog a ceníky slitin niklu, takže si můžete rychle koupit slitiny niklu. Najděte nás snadno přes internet na následující adrese URL. Čekáme na vaše objednávky.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)