Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Trubka ze slitiny Nikl 201.

Ekvivalent

značka analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
NP2 2.4060 N02200 Ni99.6 Koupit sklad, zkontrolujte si obsazenost
NP2 2.4061 N02201 Koupit sklad, zkontrolujte si obsazenost

Dějiny

Železo a měď byly lidstvu podávány po mnoho staletí. Nikl se nepodává déle než 250 let. Obyvatelé Saska se po vytěžení měděné rudy setkali s neznámou horninou, která se nedala tavit. Tento kov byl identifikován v roce 1751 švédským metalurgem Axelem Cronstedtem, který považoval nikl za polokov. Materiály, které byly svými vlastnostmi podobné nekovům a kovům, se nazývaly polokovy. Zpočátku byl nikl žádoucí pouze pro juwellery. Nebylo možné jej použít ve výrobním sektoru kvůli sirným přísadám. S nástupem 20. století a příchodem nových technologií mohl lesk niklu zastínit stříbro a zlato.

Dlouho pěstovaný sen metalurgů vyrábět různé druhy nerezové oceli se nakonec stal skutečností.

Vlastnosti

Nikl je velmi tvrdý, na dotek, tvárný kov. Je snadné pracovat dolů. Je pokryta ochranným oxidačním filmem, který zabraňuje jeho korozi na vzduchu při normální teplotě. Niklová trubice odolá plynnému, kapalnému, agresivnímu prostředí a ohřevu až na teplotu 850 °C. Díky vysoké plasticitě je možné vyrábět různé typy trubek (válcovací, soustružnické, ohýbací). Jedinou nevýhodou slitiny je přísada síry, která může vytvořit sulfidický film na povrchu zařízení, čímž je slitina při vysokých teplotách křehčí.

Výroba

Niklové trubky lze vyrábět v různých průměrech. Mohou být dodávány srolované do svitků nebo jen rovné. Průřez může být kulatý, obdélníkový, oválný, rovnoúhelníkový trojúhelník, čtvercový a vyboulený rovnostranný mnohoúhelník s konstantní tloušťkou stěny po celé délce. Výrobky těchto typů mohou mít po celé délce zaoblené rohy. Nicméně se týkají trubek, protože vnější a vnitřní průřez má podobnou orientaci a soustředný tvar. Povrch může být leštěný nebo může mít další kryt. Na přání může mít trubka na koncích závit, prohnutí cívky, příruby, usměrňovače, kroužky. Lze jej také vrtat a rozšiřovat. Lze jej zužovat pro vyšší a vytvrzovat tlakově těsné spoje pomocí šroubů nebo čepů.

Chemie

Ni Si Fe C Mn Cu Mg Zn P S P Pb, Sn, Sb, Bi, As
Základ ≤0,15 ≤0,1 ≤0,1 ≤0,05 0,1 0,1 ≤0,07 ≤0,0,02 ≤0,005 ≤0,02 ≤ 0,02

aplikace

Používá se při výrobě kondenzačních jednotek. V chemickém průmyslu tyto trubky slouží k přepravě agresivních látek (například k přepravě kyselin a zásad, protože nikl při kontaktu s nimi nekyselí). Niklová trubka 201 se také používá při výrobě vodíku. Vzhledem k tomu, že je Ni stabilní vůči působení výparů a kyselé korozi, je potřebný při výrobě nástrojů pro chemický, potravinářský a papírenský průmysl. Je také potřeba při výrobě parních kondenzátorů a vstřikovacích jehel.

Dodavatel niklových trubek

Dodavatel «Auremo» nabízí velkoobchodní nákupy. Skladem je široký sortiment polotovarů. Zde najdete dostupnou cenu od dodavatele niklových trubek. Kupte si niklovou trubku právě teď! Cena niklové trubky je výhodná pro velkoobchodní kupující.

Nakupujte za výhodnou cenu

Dodavatel «Auremo» je uznávaným odborníkem na trhu trubek a potrubních tvarovek. Máme kanceláře ve východní Evropě, takže jsme schopni rychle spolupracovat s obchodními partnery. Zkušenosti společnosti «Auremo» vám umožňují nakupovat dýmky v široké škále. Niklovou trubku můžete snadno koupit velkoobchodně. Společnost «Auremo» je spolehlivým dodavatelem niklových trubek, který zve všechny zájemce k partnerství. Máme nejlepší poměr ceny a kvality. Cena niklové trubky je výhodná pro velkoobchodní zákazníky. Všechny produkty jsou certifikovány. Doručovací služba dodá vaši objednávku v nejkratším možném čase. Kupte si niklovou trubku právě teď! Zde najdete dostupnou cenu niklové trubky od dodavatele.