Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Kovové beryllium

Technická charakteristika

Prvek vzácných zemin/ druhé periody DIMendělejevova systému chemických prvků, atomové číslo 4, označovaný jako Be/ Jedná se o velmi lehký a tvrdý kov. Jeho hlavní aplikací je legování slitin pro konstrukce provozované ve zvláště obtížných podmínkách. Je to tvrdý a poměrně drahý kov. Jeho bod tání je 1278 °C, ve formě prášku je toxický a je špatným vodičem tepla a elektřiny. Byl objeven na konci osmnáctého století francouzským chemikem Louisem Vauclainem.

Chemická značka je Být
Specifická gravitace 1,848 g/cm3
Bod tání 1278 °C
Bod varu 2970 °C
Atomová hmotnost 9
Měrné teplo tání 12,21 kJ/mol
Oxidační stav 2, 1

Jednou z nejznámějších slitin berylia je randol, slitina mědi a berylia. Má vynikající mechanické vlastnosti a vysokou úroveň chemické odolnosti. Nesporné výhody slitin berylia jsou:

  • dobrá obrobitelnost;
  • odolnost proti korozi;
  • vysoká specifická pevnost;

aplikace

Hlavní aplikace jsou v jaderné energetice, laserových a rentgenových zařízeních, legování slitin, hornictví, letectví. Je nepostradatelný při výrobě tepelných štítů. Slitiny na jeho bázi jsou pevné, lehké a odolné vůči vysokým teplotám. Oxid beryllitý slouží jako základ pro silné výbušniny. Bronzová slitina BrB2 (obsahuje 2% Be) má vysokou pevnost, elasticitu a odolnost proti korozi. Slitiny mědi a berylia se vyznačují vynikajícími mechanickými vlastnostmi a chemickou odolností, díky čemuž jsou široce používány v průmyslu.

Dodavatel

Dodavatel Auremo nabízí nákup berylia ve velkém nebo na splátky. Velký výběr polotovarů na skladě dodavatele Auremo. Vždy skladem beryllium - cena pro velkoodběratele zvýhodněná. Kontaktujte zkušené manažery - rychle vám pomohou s nákupem berylia a slitin berylia. Široká škála produktů vás nenechá bez výběru. Máme nejlepší poměr ceny a kvality.

Kupte, výhodná cena od "Auremo".

Auremo, dodavatel certifikovaných kovů vzácných zemin ve východní a střední Evropě, prodává kovy za nejvýhodnějších podmínek. V katalogu je prezentována široká škála produktů. Zkušenosti společnosti Auremo vám umožňují snadno koupit beryllium. Cena berylia závisí na objemu objednávky a dalších dodacích podmínkách. Zveme vás k partnerské spolupráci. Kupte si berylium ještě dnes. Nejlepší cena berylia od dodavatele

Náš konzultant vám ušetří čas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)