Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Kovové germanium

Technická charakteristika.

Prvek skupiny 4 periodického systému DI Mendělejeva , chemická značka Ge. Atomové číslo 32, Bylo objeveno v roce 1886 německým vědcem Winklerem, který prvek pojmenoval po své domovině, Německu. V přírodě se nevyskytuje ve volné formě, ale pouze jako nečistota v sedimentárních horninách, nikl-wolframových rudách, silikátech, uhlí, termálních vodách a rašelině. Hromadí se v řasách.

Specifická gravitace 5,33 g/cm³
Atomová hmotnost 72,59
Oxidační stav +3,
Bod tání 937 °C
Bod varu 2830 °C
Měrné teplo tání 36,8 kJ/mol

Tento tavitelný kov se vyznačuje zvýšenou křehkostí a teplotou tání 937 °C. Je to ovšem klasický polovodič a používá se při výrobě radioelektroniky a elektrotechnice. Slitiny germania mají dobrou odolnost vůči agresivnímu vlivu kyselého prostředí. Tuto kvalitu oceňují průmyslová odvětví, jako je experimentální fyzika a chemie, přístrojová technika a strojírenství.

Aplikace

Tento prvek se používá ve formě vysokofrekvenčních monokrystalů pro výrobu diod, fotorezistorů a fotodiod, senzorů, částí rentgenových zařízení, spektroskopů. Prvek se díky své vyrobitelnosti používá i ve šperkařství. Některé slitiny germania se používají jako antikorozní povlaky nebo pájky.

Dodavatel

Dodavatel "Auremo" nabízí ke koupi germanium, cena je v tomto segmentu válcovaných výrobků optimální. Velký výběr polotovarů na skladě dodavatele "Auremo". Obraťte se na zkušené manažery – rychle vám pomůžeme s nákupem germania a germaniových slitin ve velkém nebo na splátky... Dodavatel zve všechny k partnerské spolupráci.

Kupte, nejlepší cena

Auremo je dodavatelem kovů vzácných zemin ve východní a střední Evropě. Zkušenosti společnosti Auremo vám umožňují snadno koupit germanium. V katalogu je prezentována široká škála produktů. Germanium je vždy k dispozici, cena závisí na objemu objednávky a dalších dodacích podmínkách. Velkoodběratelé - cena germania je zvýhodněná.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)