Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Kovové indium

Technická charakteristika

Indium bylo objeveno v polovině 19. století spektroskopickou analýzou oxidu zinečnatého. Badatelé hledali gallium, ale místo zelené čáry tohoto prvku našli ve spektrech neznámou jasně modrou čáru. Na rozdíl od jiných kovů vzácných zemin se indium vyznačuje výjimečnou měkkostí a kujností. Zatímco žáruvzdorné kovy mají teplotu tání přes 2000 °C, tavitelné indium má teplotu tání asi 156 °C.

Chemický symbol v
specifická gravitace 7,31 g/cm³
Bod tání 429,32°К
Bod varu 2353 °К
Měrné teplo tání 3,24 1 kJ/mol
Měrné výparné teplo 575 kJ/mol
Stupeň oxidace +1, +3

Slitiny india jsou zpravidla spojeny především s pájkami. Pro svou vysokou přilnavost je tento prvek prakticky nepostradatelný při pájení různých druhů materiálů. Například kov india nejenže vytváří pevné spoje se stejným úspěchem, ale používá se také při výrobě obrazovek z tekutých krystalů. Používá se jako akceptorová přísada do germania a řady tavitelných pájek. Vysoká přilnavost india k většině materiálů umožňuje pájení například kovu ke sklu.

Dodavatel

Dodavatel Auremo nabízí ke koupi indium a slitiny india. Velký výběr polotovarů skladem. Optimální cena od dodavatele. Zveme vás k partnerské spolupráci. Máme nejlepší poměr ceny a kvality.

Kupte, výhodná cena

Auremo je dodavatelem certifikovaných válcovaných kovových výrobků ve východní a střední Evropě a prodává kov za nejvýhodnějších podmínek. Zkušenosti dodavatele Auremo" Vám umožní snadno nakoupit jakékoliv slitiny kovů vzácných zemin. V katalogu je k dispozici široká škála produktů. Cena závisí na objemu objednávky a dodatečných dodacích podmínkách. Velkoodběratelé dostávají zvýhodněné ceny. Kontakt se zkušenými manažeři - rychle pomohou s nákupem potřebných výrobků.Auremo je ziskovým dodavatelem v tomto segmentu válcovaných výrobků.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)