Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Hliníkový kruh, drát AK5sv

Ekvivalent

značka analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
AK5 Koupit sklad, zkontrolujte si obsazenost

Dodavatel

Kde koupit kruh, drát, trubku, plech, pásek z hliníku AK5 ve velkém nebo na splátky? Dodavatel "Auremo" nabízí ke koupi kruh, drát, trubku, plech, pásek z hliníku AK5 dnes za výhodných podmínek. Velký výběr polotovarů skladem. Shoda s GOST a mezinárodními standardy kvality, cena - to nejlepší od dodavatele. Koupit dnes. Velkoodběratelská cena - příznivá.

Výroba

Vzhledem k nízké pevnosti čistého hliníku moderní designéři dávají přednost použití jeho slitin. Slitina AK5 je jednou z nejběžnějších slitin hliníku. Procentuální složení slitiny AK5: Mn - 0,2-0,6%, Zn - 0,3%, Cu - 1,9-2,7, Mg -0,8-1%, Ti - 0,1%, Fe - 0,8%. Zbytek je hliník. "K" v této zkratce charakterizuje sloučeninu křemíku a "5" je v tomto případě její obsah v desetinách procenta.

Složení procent (GOST 4784-97)

Fe Si Mn Ni Cr Ti Al Cu Mg Zn Nečistoty
≤0,8 0,4-0,7 0,2-0,6 ≤0,1 ≤0,1 ≤0,1 93,1-95,5 1,9 -2,7 0,8-1,0 ≤0,3 ≤0,1

Hořčík a měď se používají k dodání pevnosti slitině. Mangan díky svým vlastnostem zjemňuje strukturu, čímž zvyšuje odolnost proti korozi a pevnost. Kromě výše uvedených prvků se ve složení používá také křemík a železo. Fe je považováno za škodlivou nečistotu, snižuje pevnost a tažnost. Si pomáhá snižovat škodlivé účinky železa tím, že jej do určité míry váže. Teplota tání slitiny je 650 stupňů.

Výroba

Kruh je válec standardní délky do 6 metrů o průměru 10-400 mm. Hliníkový plech této třídy nebo desky pro zlepšení odolnosti proti korozi je nutně pokryt ochrannou vrstvou. Eloxování je další způsob, jak zlepšit vlastnosti polotovaru.

Tepelné zpracování

Vyrábí se tepelně zpracované a nekalené verze válcovaných výrobků. Po žíhání je dosaženo vynikající tvařitelnosti a po stárnutí je dosaženo výrazného samopevnění. Žíhání. Slitina se zahřeje na 500 °C. Po ochlazení získává pružnost čistého hliníku.

Posilování

Po procesu stárnutí se tvrdost a houževnatost stávají hlavními vlastnostmi. Přirozené stárnutí vyžaduje asi 24 hodin a provozní teplotu 20 stupňů Celsia. Umělé stárnutí vyžaduje vyšší teploty, ale mnohem kratší dobu. Po dokončení technologie se AK5 stává dostatečně pevným a odolným materiálem použitelným při nejvyšší zátěži. Stojí za zmínku, že přirozené stárnutí po deformaci snižuje konečnou pevnost o 2 kg/m ve srovnání s pevností těch dílů, které po nezbytné deformaci stárnou.

Výhody

- odolnost vůči teplu;

- vhodnost pro válečkové a bodové svařování;

- nízká hmotnost výrobků,

- nízká rychlost praskání;

- odolnost proti vibračnímu zatížení.

Nevýhody .

Za prvé je to vysoká citlivost na korozi, zejména při namáhání, kterou lze eliminovat opláštěním. Za druhé vysoká citlivost na ostré řezy. Za třetí, výrazné snížení pevnostních charakteristik při vyšších t° nad 140 °C.

Aplikace

Strojírenství, konstrukce letadel, rychlovlaky, bytová nebo průmyslová výstavba. Preferované použití této slitiny je způsobeno její větší tvrdostí ve srovnání s hliníkem.

Kupte, výhodná cena

Firma Auremo" nabízí výkup válcovaného hliníku za zvýhodněných podmínek. Nejširší výběr produktů pro velkosériovou výrobu je prezentován na skladě. Máme atraktivní podmínky i pro maloobchodní zákazníky. Kulaté trubky, dráty, plechy, pásy z hliníku AK5 jsou vždy k dispozici, cena - vzhledem k technologickým vlastnostem výroby bez zahrnutí dodatečných nákladů Kvalita odpovídá GOST a mezinárodním normám Nejlepší cena od dodavatele Čekáme na vaše objednávky