Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Kovové olovo

Technická charakteristika

Měkké a tvárné kovové olovo patří do skupiny těžkých neželezných kovů spolu s mědí, cínem a zinkem. Mezi jeho hlavní vlastnosti patří špatná vodivost elektřiny a tepla. Lidstvo zná tento kov již několik tisíc let, ale široce se používá po relativně krátkou dobu. Těží se z ložisek intermetalických sloučenin. Jeho hlavními dodavateli jsou Spojené státy americké, Evropská unie, Korea a Čína. Dnes je cena za kilogram olova na světovém trhu 1,5 dolaru. Jednou z jeho hlavních výhod je chemická inertnost a ochrana proti gama záření, což vysvětluje jeho oblibu v chemickém průmyslu, jaderné energetice a medicíně.

Měrná hmotnost Pb 11,3415 g/cm³.
Atomová hmotnost 207,2
Oxidační stav 0 +2, +4
Bod tání 327,46 °C
Bod varu 1749 °C
Měrné teplo tání 4,77 kJ/mol

Slitiny olova

Slitiny olova lze rozdělit do dvou kategorií, vysokolegované a nízkolegované. Do první kategorie patří slitiny se speciálními přísadami, které zvyšují odolnost kovu vůči vnějším vlivům. Takové přísady mohou zvýšit kluzné vlastnosti, změnit bod tání a stupeň smrštění. Slitiny s cínem, niklem, antimonem, kadmiem, mědí, které zvyšují odolnost proti korozi v kyselém prostředí a podmínkách vysoké vlhkosti, jsou označovány jako nízkoslitiny. Přísady antimonu nebo mědi zvyšují pevnost a umožňují použití slitiny pro výrobu konstrukčních materiálů, jako jsou plechy, tvarovky a trubky. Přísady cínu umožňují výrobu nízkonapěťových a silových kabelů.

Dodavatel

Máte zájem o barevný kov? Dodavatel "Auremo" nabízí nákup olova ve velkém nebo na splátky. Velký výběr polotovarů skladem. Optimální cena olova od dodavatele Auremo. Kvalita odpovídá GOST a mezinárodním standardům. Velkoodběratelé - cena olova zvýhodněná. V oblasti komunikace - zkušení manažeři - odborníci na moderní trh rychle pomohou s nákupem olova a slitin olova.

Kupte, výhodná cena

Dodavatel "Auremo" prodává neželezné kovy na evropském trhu prostřednictvím velkoobchodních a maloobchodních zásilek. Doba dodání je minimální. U nás nakoupíte olovo za nejlepší cenu. Polotovary prezentované na skladě jsou certifikovány. Cena olova závisí na objemu objednávky a dodatečných dodacích podmínkách. Auremo vás zve k nákupu olova ve velkém nebo na splátky. V segmentu neželezných kovů je Auremo ziskovým dodavatelem.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)