Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Wolframový kov

Technická charakteristika

Žáruvzdorný těžký kov wolfram jako materiál se používá v různých průmyslových odvětvích. Může být použit jako legující prvek v žáruvzdorných ocelích a v čisté formě jako vlákno žárovky. Jeho hlavní předností je vysoký bod tání a minimální teplotní koeficient lineární roztažnosti. Je široce používán v metalurgii k legování nástrojových ocelí a pancéřových slitin kvůli svým žáruvzdorným vlastnostem. Protože bod tání wolframu je 3387-3422 °C, používá se při výrobě vláken pro lampy a elektronky. Tento kov slouží jako základ pro řadu polotovarů, jako jsou:

-drát;

-prášek;

-elektrody;

- termočlánky.

Wolfram v běžném prostředí nereaguje s žádnými chemikáliemi. Jeho hustota je totožná se zlatem – respektive: 19,30 g/cm³ versus 19,32 g/cm³.

Slitiny wolframu

Stelit, šlehač a další slitiny wolframu se vyznačují vysokou tvrdostí. Právě tato kvalita byla hlavním důvodem jejich použití při výrobě řezných nástrojů. Takové slitiny mají také vynikající odolnost proti opotřebení, korozi a kavitaci.

Wolframový kov

Fyzikální vlastnosti W
Teplota, při které byly získány výše uvedené vlastnosti t°C 20°С
Součinitel lineární tepelné roztažnosti α [1/Grad] 43x10-6
Hustota slitiny [g/cm3] 19,3 19,3
Pevnost v tahu kg/mm2 35
Měrná tepelná kapacita při 20 °C [kJ/(kg-grad)] 0,134
Tepelná vodivost K [W/(mK) 300 173
Měrný elektrický odpor R Ohmxmm2/m 0,054

Wolfram je vzácný prvek zemské litosféry. V běžných podmínkách je velmi těžký, tvrdý, málo plastový. Obtížnost jeho získání v čisté formě je poměrně vysoká, zpracování díky jeho jedinečným vlastnostem má vliv na konečnou cenu produktů.

Dodavatel

Dodavatel "Auremo" nabízí ke koupi wolframový kov a wolframové slitiny Velký výběr polotovarů skladem. Optimální cena od dodavatele. Koupit dnes. Pro velkoodběratele - výhodná cena. Nakupujte ve velkém nebo na splátky.

Nakupujte za výhodnou cenu.

Auremo, dodavatel certifikovaných válcovaných výrobků ve východní a střední Evropě, prodává žáruvzdorné kovy za nejvýhodnějších podmínek. Náš katalog nabízí širokou škálu produktů. Cena objednávky závisí na objemu a dalších dodacích podmínkách. Zvýhodněné slevy pro velkoobchodní zákazníky. Zkušení manažeři jsou vždy online, aby pomohli s nákupem potřebných produktů. Široká škála produktů vás nenechá bez výběru. Máme nejlepší poměr ceny a kvality. Zveme vás k partnerské spolupráci.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)