Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Válcovaná mosaz

Technická charakteristika

Mosaz je známá již od starověkého Říma, ale začala se aktivně používat od začátku devatenáctého století. Mosaz je založena na slitině 2 kovů: Zn + Cu. Měď je ve složení mnohem více. Pokud obsah mědi dosáhne 90% - slitina zvaná tompak - má dobrou plasticitu a odolnost proti korozi, má zlato-načervenalou barvu a je široce používána nejen v průmyslu, ale také pro výrobu různých dekorativních prvků. Cena závisí na obsahu kovu ve slitině. Nejlevnější slitina je ta s nejvyšším obsahem zinku, protože Zn je relativně levný kov. Pokud obsah Zn v mosazi přesáhne 45 % celkového objemu, zhorší se fyzikální a technické vlastnosti kovu a taková slitina se v průmyslu používá jen zřídka. Stává se méně tažným a křehčím. Pokud je však obsah zinku nižší než 30 %, zpevňuje složení bez ztráty tažnosti.

Mosazné typy

V závislosti na chemickém složení existuje několik druhů mosazi. Jednofázová hladká mosaz má vysokou tažnost, obsahuje minimálně 30 % Zn. Má dobrou odolnost proti atmosférické vlhkosti, dobře odolává teplotním změnám. Dvoufázová mosaz je dobře kovaná a válcovaná, má dobrou tvárnost. Dalším typem je vícefázová mosaz, která kombinuje výhody prvních dvou typů. Pokud je slitina mědi a zinku spojena nějakou přídavnou složkou, například olovem, pak je vyrobena speciální mosaz, která je označena dvěma písmeny. Za písmenem L je napsáno první písmeno kovu, které jde ve složení dále. Poté je uvedeno procento obsahu mědi. Pokud je ve skladbě několik dalších prvků, je jejich obsah napsán v číslech s pomlčkou.

Výhody

Mosazné válcované výrobky se vyznačují mimořádnou vyrobitelností. Vyrábějí se z něj strojní součásti a mechanismy složitých tvarů, od hodinových soukolí až po ložiska, objímky, potrubí, části chemického a sanitárního zařízení. Mosaz válcovaná mosaz má dobré antikorozní vlastnosti, takže je žádaná pro výrobu kohoutků a uzavíracích ventilů. Z mosazi lze snadno vyrobit různé válcované výrobky: plechy, tyče a dráty. Tenké tyče se používají k výrobě elektrod pro speciální svařovací aplikace. Desky, pásy, plechy a různé profily jsou široce používány ve strojírenství. Na zakázku je možné zakoupit válcovanou ocel nestandardních parametrů.

Nevýhody

Významnou nevýhodou je korozní praskání. Pokud je díl tvořen tlakem za studena, hromadí se uvnitř zbytková napětí. V mikrotrhlinách mohou pronikat agresivní látky, vlhkost, což vede ke zničení materiálu. Aby se tomu zabránilo, mosaz se pomalu zahřívá na 260 °C a stejně pomalu se ochlazuje. Jedná se o proces nízkoteplotního žíhání. Ty díly, které jsou vyrobeny litím, tuto nevýhodu nemají, nepotřebují žíhání.

Aplikace. Tvářené mosazi

Tvářená mosaz obsahuje velké procento mědi, až 90 %. Slitina má dobré antikorozní a protitřecí vlastnosti a tažnost. Používá se při výrobě různých kování interiérových dekorací. snadno se svaří s jinými kovy, například s ocelí. Získáme materiál zvaný bimetal, který je široce používán v elektrotechnice.

Dvojitá mosaz

Používá se při výrobě maloprůměrových trubek pro potřeby automobilového průmyslu, chladicí techniky. Vyrábí se z něj radiátory, hrdla a průchodky. Mosaz je široce používána pro sanitární aplikace díky svým antikorozním vlastnostem: kohoutky, ventily a některé typy šroubů a nýtů.

Speciální mosaz

Široce se používá při stavbě lodí při výrobě krytů přístrojů, šroubů, klik dveří, kování. Dobře odolává působení mořské vody. Používá se při stavbě letadel a pro chemická zařízení.

Vícesložkové mosazi

Používají se k výrobě dílů snímačů, měřidel, ale i ozubených kol, ložisek pro potřeby těžké techniky, která pracuje při velkém zatížení při t° až 300°C.

Mosaz na šperky

Jewelry Brass - výroba šperků do domácnosti, interiéru, výroba kostelního náčiní. Z dálky lze takový výrobek zaměnit za zlatý kvůli charakteristickému zlatému odstínu. Mosaz je k dispozici také v jasně žluté nebo měděné barvě.

Dodavatel

Kde koupit válcovanou mosaz? Mosaz válcovaná od dodavatele "Auremo" v souladu s GOST a mezinárodními standardy kvality, cena - optimální. Nabízíme ke koupi mosaz válcovanou ze specializovaných skladů dodavatele "Auremo" s dodáním do jakéhokoli města. Velkoodběratelé cena - zvýhodněná. Koupit dnes.

Nakupujte za zvýhodněnou cenu.

Na skladě dodavatele "Auremo" nejširší výběr produktů. Vždy dostupné mosazné válcované výrobky, cena - vzhledem k technologickým vlastnostem výroby bez zahrnutí dodatečných nákladů. To je optimální cena od dodavatele. Koupit dnes. Čekání na vaše rozkazy. Máme nejlepší poměr ceny a kvality pro celou řadu produktů. Na komunikaci zkušení manažeři - vám rychle pomohou koupit mosazné válcování ve velkém nebo na splátky. Stálí zákazníci si mohou zakoupit mosazné válcování se slevou, cena - nejlepší v tomto segmentu válcovaných výrobků. Dodavatel "Auremo" je uznávaným odborníkem na trhu neželezných kovů. Díky zastoupením ve východní Evropě máme možnost rychlé interakce s obchodními partnery.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1523) 72 15 100
E-mail:
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)