Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Válcovaná měď

Technická charakteristika

Měď patří do skupiny těžkých neželezných kovů. Získává se zpracováním rud a také recyklací měděného šrotu. Je velmi tvárný a kovaný. V elektrické vodivosti se řadí na druhé místo po stříbře. Z tohoto důvodu se používá v čisté formě k výrobě drátů, cívek, elektrických svorek. Čistá měď je však mechanicky horší než její slitiny. Pro zvýšení pevnostních vlastností byly vyrobeny dvě slitiny mědi: mosaz (Cu+Zn) a bronz (Cu+Sn).

Fyzikální vlastnosti Cu
Atomová (molární) hmotnost g/mol 63,548
Protonové číslo 29
Hustota [g/cm3] 8,92
Teplota tání t°С 1085 °С
Stupeň oxidace 3, 2, 1, 0
Tepelná vodivost K [W/(mK) 401
Molární objem cm3/mol 7,1

Ceny mědi jsou určovány řadou faktorů: globálními ekonomickými trendy, domácími ekonomikami zemí a blízkostí zpracovatelských center. Ceny jsou ve skutečnosti nepřímými ukazateli stability ekonomického sektoru v oblastech, jako je elektronika, strojírenství a energetika, kde se měď používá jako surovina, a také odrážejí dynamiku zpracovatelského průmyslu. Cenu mědi určuje burza. Ale s ohledem na tuto otázku na soukromém základě je třeba vzít v úvahu úroveň průmyslové spotřeby neželezných kovů, dostupnost přírodních zdrojů v regionech, rozvoj těžebního průmyslu.

Použití

Měď je stejně úspěšná v elektrotechnice, jako střešní krytina, při výrobě topných zařízení, ve vodoinstalatérství a přístrojové výrobě. Tento kov se svou jedinečnou kombinací užitných vlastností nachází široké uplatnění ve všech sférách lidské činnosti. Asi sedmdesát procent z celkového spotřebovaného kovu se spotřebuje při výrobě elektrických zařízení. Patnáct procent se používá na konstrukční prvky a 5 % na díly pro automobily. Po čtyřech procentech jde na konstrukční součásti v odvětví dopravy a ve zbytku průmyslu, včetně střelných zbraní.

Legování

Vzhledem k tomu, že téměř každou vlastnost kovu lze upravit pomocí potřebných přísad, jsou elektrotechnické výrobky vyráběny v různých jakostech. Pokud má být dosaženo vysoké vodivosti elektrického proudu, používají se bezkyslíkaté přísady mědi. V některých případech třídy obsahující kyslík (v rozsahu 0,02 až 0,04 procenta), i když tato možnost zhoršuje svařovací procesy. Pokud se přidá malé množství arsenu, pevnostní charakteristika se může zlepšit. Třídy s nižším obsahem kyslíku jsou vhodnější pro odlévání a používají se při výrobě trubek, drátů, trubek, střešních krytin a kondenzátorů.

Zásobování

Pokud jde o sortiment výrobků, které slitiny mědi představují, je velmi rozmanitý: kruh, drát, pás; prostěradlo; trubka; pás; talíř a další.

Dodavatel

Měděné válcované výrobky od dodavatele "Auremo" jsou dnes nabízeny na
příznivé podmínky. V souladu s GOST a mezinárodními standardy kvality je cena od dodavatele optimální. Nabízíme ke koupi jakékoli slitiny mědi ze specializovaných skladů s dodáním do jakéhokoli města. Kupte si válcovanou měď ještě dnes. Auremo" je dodavatelem certifikovaných měděných tyčí do východní a střední Evropy, nabízíme měď a slitiny niklu za nejvýhodnějších podmínek. Velkoodběratelům cena - příznivá.

Kupte, výhodná cena

Máte zájem o měděné válcované výrobky? Sklad dodavatele Auremo nabízí nejširší výběr produktů. Vždy k dispozici měděné válcování, cena - vzhledem k technologickým vlastnostem výroby bez zahrnutí dodatečných nákladů. Optimální cena od dodavatele. Kupte si válcovanou měď ještě dnes. Čekáme na vaše objednávky. Máme nejlepší poměr ceny a kvality pro celou řadu produktů. Kontaktujte zkušené manažery - rychle vám pomohou s nákupem měděných tyčí ve velkém nebo na splátky. Stálí zákazníci mohou nakupovat měděné tyče se slevou.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)