Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Kovový niob

Technická charakteristika

Niob (Nb) je 41. prvek v periodické tabulce DI Mendělejeva. Jeho atomová hmotnost je 93,986. Tento žáruvzdorný, stříbřitě našedlý kov s bodem tání 2468 °C má řadu nepopiratelných výhod. V průmyslu se používá jako čistý kov i jako legující složka. Například ze slitiny niobu a stříbra se vyrábí sběratelské mince (Rakousko). Nesporné výhody kovu jsou:

  • dobrá obrobitelnost;
  • odolnost proti korozi;
  • vynikající svařitelnost;
  • vlastnosti getru.
Specifická hmotnost Nb 8,57 g/cm³
Bod tání 2468 °C
Bod varu 4742 °C
Měrné teplo tání 26,8 kJ/mol
Měrné výparné teplo 680 kJ/mol
Oxidační stav 5, 4, 3, 2, 1

Dodavatel «Auremo» nabízí vysoce kvalitní produkty, které splňují GOST a mezinárodní normy.

aplikace

Žáruvzdorný niob a jeho slitiny jsou nepostradatelné pro součásti letadel a střel, pedály jaderného plynu, pláště jaderných kotlů (karbid niobu, teplota tání 3480 °C), nádoby na roztavené kovy a skladování radioaktivního odpadu. Chladiva v jaderných reaktorech (kapalný draslík a sodík) se pohybují niobovými trubicemi. Niob je žádaný při výrobě elektrolytických kondenzátorů; katody, anody, mřížky výkonných generátorových lamp. Slitiny niobu se používají k výrobě chemických zařízení. Leguje chromové oceli. Používá se také v kryotronech — supravodivých součástech počítacích strojů.

Zásobování

Dodavatel Auremo nabízí nákup kovového niobu ve velkém nebo na splátky. Velký výběr polotovarů skladem. Máme nejlepší poměr ceny a kvality. Zveme vás k partnerské spolupráci. Nejlepší cena od dodavatele Auremo.

Kupte, výhodná cena

Auremo, dodavatel kovů vzácných zemin ve východní a střední Evropě, prodává slitiny niobu za nejvýhodnějších podmínek. Zkušenosti naší společnosti vám umožní snadno koupit jakoukoli slitinu. Katalog nabízí širokou škálu produktů. Cena závisí na objemu objednávky a dalších dodacích podmínkách. Velkoodběratelé — cena je zvýhodněná. Zkušení manažeři budou online, aby vám pomohli rychle nakoupit požadované produkty. Široká škála produktů vás nenechá bez výběru.

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)