Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

Íránský export bude novým americkým sankcím

25 května 2019

Na začátku května prezident USA byla podepsána nová depozitní. To se týká zavedení dalších sankcí na Írán. Zejména se jedná o íránské vývozu железорудного surovin. Také to mít vliv na dodávky výrobků z oceli, mědi a hliníku. Nicméně odborníci se domnívají, že se bojí nic. Nové sankce není příliš vliv na íránskou hutní průmysl. Ale zavedeny byly přesně tak, jak se několik zkazit postavení Íránu. Je známo, že právě kovy umožňují státu získat velké příjmy. V roce 2017 velikost zisku vyhodnocení v řádu 10 miliard dolarů. Protože USA neumožňují státům obchodovat s Íránem. Jim zakázáno přijímat íránští kovy.

Nové sankce nebude mít významný vliv. Vysvětleno je to tím, že situace v Íránu a tak složitá. Předchozí omezení platí od srpna loňského roku. Od té doby se situace v Íránu výrazně осложнилась. Stát muselo hledat způsoby řešení problémů. Ale zatím u něj není příliš dobře vyjde. Svůj názor ohledně dalších sankcí vyjádřil Amir Hossein Кавех. To je tajemníkem íránské asociace výrobců trubek. On se domnívá, že nové sankce jsou další pokus o psychologický tlak. Jeho názor sdílí mnoho národních hutní podniky.

Zajímavé je, že sankce podkopali nejen samotnému Íránu. Řada dalších zemí se také ocitl v prekérní situaci. To platí pro ty, pro které Írán byl hlavním trhem. Například společnost ArcelorMittal více nelze exportovat do ní výrobky. Kromě toho, některé země se stále riskují, že obchodovat s Íránem. Dělají to v obcházení sankcí. Například, koupil íránští polotovary. Ale to se stalo jít občas dražší.

Archiv novinek

Počáteční datum
Konečné datum

Náš konzultant vám ušetří čas

+49 (170) 650 7006
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)