Návštěvou těchto stránek souhlasí s použitím cookies. Více o naší Cookie Policy.

"Norilsk Nickel" experti slibují deficit kovů v roce 2015

1 září 2014

Specialisté «Norilsk Nickel» důvěru v budoucnost deficitu niklu v příštím roce, a to, co byl zaznamenán v tiskové zprávě upozorňuje na výsledky prvního pololetí. Analytici «Norilsk Nickel» Domníváme se, že vyšší objem vyrobených v Číně drsné feronikl a přesto poměrně nízká poptávka po kovu z vyspělých zemí v minulém roce do značné míry ovlivněna poklesem hodnoty na úroveň 13.500. USD. Toto číslo je nejnižší od roku 2009. Nicméně, nejvýznamnějším faktorem, který měl negativní dopad na světovém trhu niklu byl indonéský zákaz, která byla přijata v lednu tohoto roku a zákaz vývozu nerostných surovin niklu s procentem obsahu niklu je nižší než 4%. V důsledku toho se objem dovozu indonéské rudy do Číny v květnu 2014 přišla vniveč, dalším krokem bylo postupné snižování stavu zásob výrobků v čínských přístavech. V důsledku toho se může cena niklu dosáhla značka 21 tisíc. USD za tunu, a to i přes relativně vysokou úroveň dodávek v prvních 6 měsíců letošního roku se cena niklu postupně zvyšovala v předehře k deficitu se očekává v druhé polovině roku.

Dalším faktorem, který přispívá k růstu cen, bylo prohlášení indonéské vlády ohledně nemožnosti uvolnění embarga na niklu, a to i po prezidentských volbách července. V důsledku toho se cena niklu stál na úrovni vyšší než 18 tis. USD za tunu, vysoko nad původních odhadů. Průměrná hodnota kovu v lednu až červnu 2014 činila 16.523 tisíc USD za tunu -. Tytéž údaje byly pozorovány ve stejném období loňského roku.

V případě, že indonéský zákaz i nadále fungovat dál, specialisté «Norilsk Nickel» důvěru v budoucí růst hodnoty kovu. Společnost také očekává snížení produkce surového feronikl v Číně nejméně 50 000 tun v běžném roce, av roce 2015 toto číslo hrozí, že se zvednout k úrovni 150 000 tun. Nicméně, do jisté míry může být situace stabilizována prostřednictvím realizace nových projektů na Madagaskaru, Oceánii, Latinské Americe a Indonésie, ale úspěšný rozvoj závisí na technologických možnostech. V tomto případě není pochyb o tom, že zvýšení nabídky neblokuje rostoucí objemy spotřeby, takže významný deficit niklu se očekává v roce 2015.

Archiv novinek

Počáteční datum
Konečné datum

Náš konzultant vám ušetří čas

+49(1516) 758 59 40
Telegram:
WhatsApp:

Předplatné

Speciální akce a slevy. :)